Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Naisjuristien vierailu EY:lle

7.2.2024 klo 17:00-19:00

Hyvä jäsenemme, olet kutsuttu Naisjuristien kanssa vieraaksi EY:lle (Ernst & Young) 7.2.2024. Vierailun aikana naisjuristit pääsevät tutustumaan EY Tax and Law -toimialaan sekä kuulemaan ajankohtaisista laki- ja veroasioista kiinteistöjen arvonlisäverotuksen ja kansainvälisten yritysjärjestelyiden alalta. Pääset myös nauttimaan hyvistä tarjoiluista.

 

Naisjuristit otetaan vastaan EY:n pääkonttorissa Helsingissä. Naisjuristit pääsevät tutustumaan EY:seen isolla joukolla, ja voit halutessasi tuoda mukaasi myös veroasioista kiinnostuneen juristiystäväsi. Ystävän ei tarvitse olla yhdistyksen jäsen. Myös ystävän tulee ilmoittautua tilaisuuteen mukaan jäljempänä kerrottujen ohjeiden mukaisesti. Osallistujamäärä on rajattu 40 henkeen.

 

EY:n tavoitteena on rakentaa paremmin toimivaa maailmaa. EY:n tarjoamat näkemykset ja palvelut auttavat luomaan pitkäaikaista arvoa asiakkaille, ihmisille ja yhteiskunnalle sekä rakentamaan luottamusta pääomamarkkinoihin.”

 

Luvassa on mielenkiintoinen iltapäivä EY:n asiantuntijoiden johdolla. Nähdään EY:llä!

 

Ajankohta: Keskiviikkona 7.2.2024 klo 17.00–19.00

Paikka: EY

Osoite: Korkeavuorenkatu 32–34, 00130 Helsinki

 

Ilmoittautuminen tilaisuuteen tapahtuu sähköpostitse lähetetyn linkin kautta. Muistathan, että myös ystävän täytyy ilmoittautua mukaan linkin kautta. Ilmoittautuminen vierailulle päättyy perjantaina 2.2.2024 klo 12.00. Rajatun osallistujamäärän takia toivomme, että kaikki ilmoittautuneet osallistuvat tilaisuuteen. Vastaanotat muistutuksen tapahtumasta 1–2 päivää ennen tilaisuutta.

Tiedot

Päivämäärä:
7.2.2024
Aika:
17:00-19:00

Tapahtumapaikka

EY, Korkeavuorenkatu 32-34, 00130 Helsinki